Wrinkless

Детални врска производот

product
Wrinkless
Серум од растителна основа
star star star star star
*Наведената цена важи само за избраниот маркет (Македонија) и нарачка од друга локација, под овие услови, не е можна
4800 MKD   2400 MKD

Овој богат состав на серум за лице обезбедува хидратација на позрел тип на кожа, кој се соочува со појава на брчки. Погоден е за зајакнување на еластичноста на кожата бидејќи продира во длабоките слоеви и ја отстранува влагата. Се нанесува на чисто лице и врат, пред хидратантна крема. Многу лесната текстура се прилепува на кожата и ја прави посвежа.

*Производот во моментот не е достапен.

Хербалниот лек што го баравте

Сè што треба да знаете за Wrinkless

Без брчки е само еден чекор во рутината што се користи за намалување на појавата на брчки.
info
Природниот состав е погоден за сите типови на кожа, која поради недостаток на хидратација е повеќе склона кон појава на брчки.
info
product
info
Само за надворешна употреба.
info
Се користи континуирано и има долгорочни ефекти.

Начин на примена:

  • Нанесете го серумот секое утро и/или навечер на добро исчистено лице и врат.

Состав:

  • Масло од семки од грозје;
  • Масло од семки од лешник;
  • Масло од семки од слива;
  • Масло од семки од кајсија;
  • Масло од семки од малина;
  • Масло од семки од капини;
  • Масло од дива роза;
  • токоферол (витамин Е).

Предности на купување кај нас

product-benefit-icon

Брза и бесплатна достава

Доколку го имаме посакуваниот производ на залиха, доставата се врши во рок од 1 до 2 работни дена.

product-benefit-icon

100% безбедно купување

Во случај на незадоволство го заменуваме и враќаме целиот купен износ.

product-benefit-icon

Плаќање при испорака

Нудиме можност за плаќање во готово при испорака на пакети.