Varcosin

Детални врска производот

product
Varcosin
Крем од растителна основа
star star star star star
*Наведената цена важи само за избраниот маркет (Македонија) и нарачка од друга локација, под овие услови, не е можна
4800 MKD   2400 MKD

Неизбежен хербален препарат кој постепено делува на проблеми со проширени вени или пукнати капилари, без разлика дали се хронични, генетски или проблем предизвикан од нешто друго. Ја подобрува непречената циркулација на крвта со препорачаниот внатрешен третман за чистење на затнатите крвни садови на нозете.

1 пакување
4800 MKD 2400 MKD
2 пакување
7200 MKD 3600 MKD
3 пакување
8520 MKD 4260 MKD
Други производи

Хербалниот лек што го баравте

Сè што треба да знаете за Varcosin

Активните компоненти на гелот продираат во кожата, го ублажуваат воспалението, ја намалуваат болката, ја стимулираат циркулацијата и овозможуваат олеснување.
info
Помага при нарушувања на венската циркулација, воспаленија и отечени вени, скршеници, модринки и опуштање на уморни нозе по долга прошетка или стоење.
info
product
info
Помага во намалување на растојанието и затнување на вените. Со дејство на микроциркулаторно ниво, Varcosin ја намалува кршливоста на капиларите и васкуларната пропустливост и ја зголемува нивната отпорност.
info
Вените заздравуваат, згрутчувањето исчезнува. Циркулацијата на крвта е нормализирана и веднаш се подобрува функционирањето на срцето, мозокот и цревата.

Како да се користи Varcosin гел:

  • Втријте Varicosin гел на болното место и нежно масирајте.
  • Користете три до четири пати на ден.
  • Нанесете го гелот на чиста кожа, а потоа исплакнете го делот од кожата каде што сте го нанеле гелот по употреба.
  • Препорачано времетраење на третманот - 28 дена

Силата на Varcosin гелот е во неговите уникатни состојки кои содржат се што ви е потребно за ефикасно лекување на проширени вени. Кожата на стапалото ги враќа убавината и здравјето!

  • Екстракт од глог: Уникатна супстанција богата со естри на линалол и фенилпропан. Ги проширува крвните садови. Ја зголемува еластичноста на ѕидовите на крвните садови.
  • Римски масла од камилица и лаванда: Освежување и намалување на прекумерното потење. Го намалуваат чувството на сувост и затегнатост на кожата.
  • Екстракт од див костен: Специфични танини базирани на гама-мелитанин и флавоноиди. Го спречува создавањето на слободни радикали кои ги оштетуваат ѕидовите на крвните садови.
  • Масла од чемпрес и рузмарин: играат важна улога во процесот на намалување на оксидацијата. Тие ја намалуваат пропустливоста и кршливоста на капиларите.

Предности на купување кај нас

product-benefit-icon

Брза и бесплатна достава

Доколку го имаме посакуваниот производ на залиха, доставата се врши во рок од 1 до 2 работни дена.

product-benefit-icon

100% безбедно купување

Во случај на незадоволство го заменуваме и враќаме целиот купен износ.

product-benefit-icon

Плаќање при испорака

Нудиме можност за плаќање во готово при испорака на пакети.