Prostamid

Детални врска производот

product
Prostamid
Мешавина од билен чај
star star star star star
*Наведената цена важи само за избраниот маркет (Македонија) и нарачка од друга локација, под овие услови, не е можна
4800 MKD   2400 MKD

Билен чај ја намалува можноста за воспаление и понатамошен развој на простатитис. Погоден е за сите возрасти и може да се конзумира без пречки со претходно препорачаните лекарски терапии. Се користи за лекување.

1 пакување
4800 MKD 2400 MKD
2 пакување
7200 MKD 3600 MKD
3 пакување
8520 MKD 4260 MKD
Други производи

Хербалниот лек што го баравте

Сè што треба да знаете за Prostamid

БРЗО И ЕФИКАСНО ДЕЈСТВО: Намалување на болните симптоми од почетокот на третманот
info
ЕФИКАСНО ДЕЈСТВО БЕЗ НЕСАКАНИ ЕФЕКТИ: Софистицирана технологија овозможува да се добие кристално чист концентрат од лековити растенија без нечистотии и нечистотии
info
product
info
ПРОИЗВОДОТ Е ХИПОАЛЕРГЕН: За разлика од повеќето антибиотици и други лекови за простатитис
info
КОМПЛЕКСНА ПРЕВЕНЦИЈА: Интензивното дејство на ткивото на простатата има општо благотворно дејство. Повеќе сила, енергија, либидо и потенција.

Подготовката на чајот Prostamid е многу едноставна:

  • Додадете три лажички во 2 dl ладна вода
  • Чајната вода треба да се зоврие до вриење и да се остави да се излади во покриен тенџере
  • Земете Prostamide после јадење
  • Не се препорачува консумирање повеќе од три пати на ден

Простамидот е ефикасен благодарение на неговиот целосно органски состав

  • Корен од коприва: Го отстранува влошувањето на простатитисот, го намалува воспалението, ги уништува патогените микроорганизми. Ја зајакнува ерекцијата.
  • Лисја од уво: Ги зајакнува ѕидовите на крвните садови, го олеснува стенкањето
  • Листови од бреза: го забрзуваат закрепнувањето на урогениталниот систем, го спречуваат развојот на тумори на простата
  • Лист од магдонос: Спречува стагнација во крвните садови и уринарниот тракт. Го зголемува нивото на тестостерон
  • Рузмарин: Го зголемува либидото. Ја враќа еластичноста и пропустливоста на крвните садови. Продолжува ремисија и спречува повторување на простатитис

Предности на купување кај нас

product-benefit-icon

Брза и бесплатна достава

Доколку го имаме посакуваниот производ на залиха, доставата се врши во рок од 1 до 2 работни дена.

product-benefit-icon

100% безбедно купување

Во случај на незадоволство го заменуваме и враќаме целиот купен износ.

product-benefit-icon

Плаќање при испорака

Нудиме можност за плаќање во готово при испорака на пакети.