PreNutra

Детални врска производот

product
PreNutra
Мешавина од билен чај
star star star star star
*Наведената цена важи само за избраниот маркет (Македонија) и нарачка од друга локација, под овие услови, не е можна
4800 MKD   2400 MKD

Природен диететски производ, дизајниран да го поддржува здравјето на трудниците. Тоа е хербален пијалок без глутен кој може да го користат и доилки. Хербалниот состав на овој пијалок нема никакви несакани ефекти. Ако носите бременост со висок ризик, консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите производот. Не се препорачува за бремени жени кои користат разредувачи на крв.

1 пакување
4800 MKD 2400 MKD
2 пакување
7200 MKD 3600 MKD
3 пакување
8520 MKD 4260 MKD
Други производи

Хербалниот лек што го баравте

Сè што треба да знаете за PreNutra

Не користете во случај на преосетливост на некоја од состојките на производот.
info
Додатоците во исхраната не се замена за урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.
info
product
info
Според досегашните искуства на корисниците, PreNutra е еден од важните чекори во секојдневниот живот на трудницата.
info
Безбедно е да се користи во која било фаза од бременоста.

Начин на примена:

  • Една кафена лажичка чај потопете ја во 2 дл вода, варете додека не зоврие, оставете да се излади (10-15 минути) во покриен сад со повремено мешање и потоа процедете.
  • Чајот може да се пие топол или ладен по желба. По желба можете да додадете шеќер, засладувач или млеко.
  • За оптимален ефект, можете да пиете 2-3 шолји дневно. Едно пакување е доволно за еден месец користење.

Состав:

  • лист јагода (Fregaria vesca officinalis);
  • овошје од шипка (Rosa canina);
  • лист од маточина (Melissa officinalis);
  • лист од глуварче (Taraxacum officinalis);
  • цвет од камилица (Chamomilla flos);
  • лист нане (Mentha piperita);
  • корен од ѓумбир (Zingi officinalis).

Предности на купување кај нас

product-benefit-icon

Брза и бесплатна достава

Доколку го имаме посакуваниот производ на залиха, доставата се врши во рок од 1 до 2 работни дена.

product-benefit-icon

100% безбедно купување

Во случај на незадоволство го заменуваме и враќаме целиот купен износ.

product-benefit-icon

Плаќање при испорака

Нудиме можност за плаќање во готово при испорака на пакети.