Parazol

Детални врска производот

product
Parazol
Мешавина од билен чај
star star star star star
*Наведената цена важи само за избраниот маркет (Македонија) и нарачка од друга локација, под овие услови, не е можна
4800 MKD   2400 MKD

Мешавина на чај од природно потекло, маслинка - лист, равнец - билка, анасон - овошје, мајчина душица - билка, нане - лист. Пригответе една шолја чај и уживајте во вкусот. Подготвен да ги поттикне вашите сетила за мирис и да ги открие тајните на етеричните масла, со кои е особено богат листот од ментол. Што може да се каже за мајчината душица, освен дека грее душа и ве остава во добро расположение. Листот на маслинка, крие бројни својства, маслиновата гранка е симбол на мирот, каде што самата состојка ќе ви донесе спокој. Анасонот е многу ароматична, зачинска, медоносна билка. Анасонот има многу пријатен мирис, а оваа состојка носи сладок вкус. Дивото оригано е повеќегодишна билка. Тоа е диво растение од медитеранската клима, со ароматичен мирис и вкус.

1 пакување
4800 MKD 2400 MKD
2 пакување
7200 MKD 3600 MKD
3 пакување
8520 MKD 4260 MKD
Други производи

Хербалниот лек што го баравте

Сè што треба да знаете за Parazol

Подготовката на чајот Parazol е многу едноставна:

  • Прелијте две лажички мешавина на чај со 200 мл вода
  • Оставете да одстои 15 до 30 минути.
  • Повремено мешајте и процедете пред да го консумирате
  • Не се препорачува да се консумира повеќе од 3 пати на ден

Висококвалитетен состав:

  • Olea europaea – Лист Маслинка: Маслиновиот лист содржи бројни својства, а една од најаките супстанции што ги содржи се нарекува олеуропеин. Супстанците содржани во маслиновиот лист го зајакнуваат имнуолошкиот систем, ја зголемуваат енергијата.
  • Origanum vulgare – Диво Оригано: Дивото оригано е повеќегодишна билка. Тоа е диво растение од медитеранската клима, со ароматичен мирис и вкус. Ориганото е најзастапено во италијанската кујна, а незаменливо е како зачин за пица. Херба Оригани се користи како еменагог во медицината Унани. Содржи бета-каротен, ниацин и бакар, манган, железо, калциум, витамин К, има огромен број на влакна и други органски соединенија
  • Pimpinella anisum - Анасон: Билката анасон е позната уште во времето на Хипократ, кој постојано ја споменуваше во научни дела. Ова повеќегодишно растение припаѓа на семејството целери. Корените, лисјата, стеблата и семето од анасон широко се користат во готвењето во многу земји, како и во народната медицина. Имајќи ги подетално разгледаните корисни својства на анасон од тревки, успешно може да го користите за свои цели. Културата содржи масни масла, органски киселини, витамини и каротин. Наведените компоненти во комплексот имаат антиспазмодично, диуретично и средство за дезинфекција.
  • Mentha piperita- НАНЕ: Нането или познато и како мента е вид на цветно растение кое расте во континентални услови. Нането е една од најпопуларните билки, позната уште од античките времиња, поради специфичната арома. Билката создава освежувачко чувство на сетилото за вкус, непцата и грлото како и врз носната празнина кога ќе се вдише мирисот.
  • Thymus vulgaris – Тимијан: Кај нас многу често од тимијан се користи мајчината душица - Thymus serpyllum (лат.) – самоник вид. Тимијанот потекнува од Медитеранот. Оваа билка ислучително е моќна и нуди многу придобиивки. Богата е со кациум, железо и калиум.

Предности на купување кај нас

product-benefit-icon

Брза и бесплатна достава

Доколку го имаме посакуваниот производ на залиха, доставата се врши во рок од 1 до 2 работни дена.

product-benefit-icon

100% безбедно купување

Во случај на незадоволство го заменуваме и враќаме целиот купен износ.

product-benefit-icon

Плаќање при испорака

Нудиме можност за плаќање во готово при испорака на пакети.