O Caps

Детални врска производот

product
O Caps
Билни капсули
star star star star star
*Наведената цена важи само за избраниот маркет (Македонија) и нарачка од друга локација, под овие услови, не е можна
4800 MKD   2400 MKD

Препарат базиран на бета каротин, витамин Ц, цинк и витамин Е, чиј состав е наменет да им пружи поддршка на луѓето кои наидуваат на проблеми со оштетен вид. Со својот природен состав има за цел да го намали притисокот во очите.

1 пакување
4800 MKD 2400 MKD
2 пакување
7200 MKD 3600 MKD
3 пакување
8520 MKD 4260 MKD
Други производи

Хербалниот лек што го баравте

Сè што треба да знаете за O Caps

Очниот систем е еден од најважните системи на вашето тело и затоа треба да му посветите посебно внимание.
info
Задоволните корисници на овој производ тврдат дека по одредено време користење забележале подобар фокус, ослободување од сувост и иритација, како и почист вид.
info
product
info
O Caps е еден од производите чиј состав е добар и паметен избор во негата на очите.
info
Ако се борите со симптомите на неправилно функционирање на очниот систем, треба да го направите следниот чекор во нивно сузбивање.

Начин на употреба:

  • Користете една капсула помеѓу оброците еднаш или два пати на ден.
  • Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози.
  • Производот не е наменет за лица преосетливи на состојките, деца, трудници и доилки.

Состојките на овој препарат се од растителна основа:

  • Бета каротин - антиоксиданс кој се претвора во витамин А во човечкото тело, чија една од најважните улоги е зачувување на здравјето на очите;
  • Витамин Ц – ги штити чувствителните сулфо-хидроксилни групи на протеини во очите од оксидација;
  • Цинк - има антиинфламаторно дејство;
  • Витамин Е – уште една состојка која го намалува ризикот од катаракта.

Предности на купување кај нас

product-benefit-icon

Брза и бесплатна достава

Доколку го имаме посакуваниот производ на залиха, доставата се врши во рок од 1 до 2 работни дена.

product-benefit-icon

100% безбедно купување

Во случај на незадоволство го заменуваме и враќаме целиот купен износ.

product-benefit-icon

Плаќање при испорака

Нудиме можност за плаќање во готово при испорака на пакети.