Nefro Aktiv

Детални врска производот

product
Nefro Aktiv
Мешавина од билен чај
star star star star star
*Наведената цена важи само за избраниот маркет (Македонија) и нарачка од друга локација, под овие услови, не е можна
4800 MKD   2400 MKD

Чајна смеса како учесник во процесот на природна санација на нарушената бубрежна функција. Ги ублажува симптомите на можно воспаление или претходно дијагностицирана бубрежна болест. Ефикасно е за забрзување на природното чистење на бубрежните канали од токсините и можните камења. Превентивно ја одржува нормалната функција на бубрезите.

1 пакување
4800 MKD 2400 MKD
2 пакување
7200 MKD 3600 MKD
3 пакување
8520 MKD 4260 MKD
Други производи

Хербалниот лек што го баравте

Сè што треба да знаете за Nefro Aktiv

Нане: ги дезинфицира бубрезите одвнатре, го запира воспалителниот процес и го спречува неговото понатамошно развивање во хронична форма
info
Коприва: делува на мокрење, ги уништува камењата во бубрезите и го спречува нивното настанување
info
product
info
Равнец: моќен антиспазмодичен, го намалува затегнатоста на мускулите на уринарниот тракт, го олеснува мокрењето
info
Лист од боровинка: го отстранува отокот, го отстранува вишокот вода, го чисти уринарниот систем од токсини, го спречува создавањето на камења во бубрезите и уринарниот тракт

Подготовката на чајот Nefro Aktiv е многу едноставна:

  • Додадете две лажички во 2 dl ладна вода
  • Чајната вода треба да се зоврие до вриење и да се остави да се излади во покриен тенџере (5 до 10 минути).
  • Повремено мешајте и процедете пред да го консумирате
  • Не се препорачува да се консумира повеќе од 3 пати на ден

Зошто Nefro Aktiv е подобар од другите чаеви за мокрење?

  • Услови за одгледување: Чајните растенија Нефро Актив се одгледуваат на врвовите на најчистите планини. Лековитите треви се одгледуваат по највисоки стандарди, нема ѓубрива, а најблиската фабрика е оддалечена преку 500 километри.
  • Технологија на берба: Тревите се берат и обработуваат само во периодот на цветање кога концентрацијата на лековитите материи е на максимално ниво.
  • Ферментација: Само сува ферментација со минимална оксидација и сушење. За разлика од стандардната ферментација, оваа технологија заштедува 100% од корисни средства, а не 50-60% како во случајот со другите методи на берење.

Предности на купување кај нас

product-benefit-icon

Брза и бесплатна достава

Доколку го имаме посакуваниот производ на залиха, доставата се врши во рок од 1 до 2 работни дена.

product-benefit-icon

100% безбедно купување

Во случај на незадоволство го заменуваме и враќаме целиот купен износ.

product-benefit-icon

Плаќање при испорака

Нудиме можност за плаќање во готово при испорака на пакети.