Детални врска производот

Nautubone
product
Nautubone
star star star star star
4800 MKD   2400 MKD

Гелот од растително потекло активно го стимулира производството на природен колега, неопходен за реставрација на оштетената 'рскавица и ублажување на ревматските болки. Континуираната употреба има превентивно дејство против повторување на гихт. Тој е повеќенаменски и се нанесува на секое болно место на телото.

1 пакување
4800 MKD 2400 MKD
2 пакување
7200 MKD 3600 MKD
3 пакување
8520 MKD 4260 MKD
Други производи

Хербалниот лек што го баравте

Сè што треба да знаете за Nautubone
Болката во 'рбетот е многу честа појава, имајќи предвид дека 'рбетот има улога во движењето, ротацијата и смртта на телото. Доколку чувствувате затегнатост и слаба подвижност со болка во долниот дел на грбот (лумбална), и неможност да одржите нормално држење на телото, нанесете Nautubone на болниот грб за неопходното олеснување!
info
Спортските повреди се јавуваат за време на тренинг или спортска рекреација. Најчестите спортски повреди вклучуваат истегнување или кинење на лигаментите, затегнатост на мускулите, оток на мускулите, скршеници и дислокации. Ако се појави оваа повреда, користете Nautubone за ублажување на болката!
info
product
info
Повредите и болките во зглобовите се исто така многу чести. Болката се јавува во рамената, колковите, лактите и колената, како и зглобовите. Ако чувствувате остра или досадна болка во овие области или имате артритис, лупус или слична дијагноза, нанесете Nautubone!
info
Главно, лошата положба на телото е главната причина за болки во вратот, но и падови и контактни спортови. Дополнително, лошата перница или стол на работа може многу да ја влоши болката во вратот. Доколку чувствувате болка во вратот, но и ако работите долго седејќи, делувајте превентивно со Nautubone гелот!
Како да го користите Nautubone гелот:
  • Измијте го болното место со топла вода и добро исушете го
  • Нанесете Nautubone гел на болното место
  • Добро втријте го гелот и нежно масирајте го болното место околу 30 секунди
  • Повторете ја истата постапка 3-4 пати на ден за најефикасен резултат
Придобивките од Nautubone гелот за грбот и зглобовите
  • ШИРОК ОПЕК НА ДЕЈСТВО делува на ублажување на болките во коските и зглобовите.
  • ПОГОДЕН ЗА СИТЕ Нема индикации за несакани ефекти со континуирана или еднократна употреба.
  • 100% ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ Содржи само активни супстанции од лековити билки

Предности на купување од нас
product-benefit-icon
Брза и бесплатна достава

Доколку го имаме посакуваниот производ на залиха, доставата се врши во рок од 1 до 2 работни дена.

product-benefit-icon
100% безбедно купување

Во случај на незадоволство го заменуваме и враќаме целиот купен износ.

product-benefit-icon
Плаќање при испорака

Нудиме можност за плаќање во готово при испорака на пакети.