Mikoherb

Детални врска производот

product
Mikoherb
Крем од растителна основа
star star star star star
*Наведената цена важи само за избраниот маркет (Македонија) и нарачка од друга локација, под овие услови, не е можна
4800 MKD   2400 MKD

Природен препарат со ефект на спречување на габични инфекции на ноктите, кои поради ненавремено делување можат да се прошират на остатокот од телото. Неговата цел е целосно губење на сите погодени области со габи и раст на нова, здрава плочка за нокти, по одговорна и континуирана употреба.

1 пакување
4800 MKD 2400 MKD
2 пакување
7200 MKD 3600 MKD
3 пакување
8520 MKD 4260 MKD
Други производи

Хербалниот лек што го баравте

Сè што треба да знаете за Mikoherb

Екстракт од цвет од камилица: Го запира ширењето на габична инфекција. Ќе се ослободите од чешањето и сите клетки кои веќе биле погодени од инфекцијата. Исто така, ќе избегнете повторување на инфекцијата.
info
EЕкстракт од лист од жалфија: Го регулира функционирањето на потните жлезди и активноста на бактериите кои предизвикуваат мирис на стапалата, дури и кај здрави луѓе. Има антисептично дејство, ја омекнува кожата и има пријатен цветен мирис кој ќе трае долго.
info
product
info
Алое Вера: Ја омекнува кожата и го елиминира лупењето.
info
Екстракт од листови од маслинка Европски: Има ефект на ладење и пријатен мирис.

Како може да се утврди „габична инфекција“?

 • Кожата на стапалата изгледа како да е изгребана со креда
 • Затемнување на кожата на стапалата и меѓу прстите
 • Деформација на ноктот и негово отстранување
 • Воспаление на ноктите, црвенило и чешање

Интензивно ослободување од сите последици од габите:

 • Го намалува чешањето
 • Го намалува потењето на нозете
 • Ја омекнува и измазнува кожата
 • Ефикасно ги отстранува проблематичните области
 • Го намалува лупењето на кожата
 • Ги обновува погодените области на кожата
 • Тоа секако ги уништува габичните инфекции
 • Превенција на габични инфекции

Предности на купување кај нас

product-benefit-icon

Брза и бесплатна достава

Доколку го имаме посакуваниот производ на залиха, доставата се врши во рок од 1 до 2 работни дена.

product-benefit-icon

100% безбедно купување

Во случај на незадоволство го заменуваме и враќаме целиот купен износ.

product-benefit-icon

Плаќање при испорака

Нудиме можност за плаќање во готово при испорака на пакети.