Lossless

Детални врска производот

product
Lossless
Шампон на природна основа
star star star star star
*Наведената цена важи само за избраниот маркет (Македонија) и нарачка од друга локација, под овие услови, не е можна
4800 MKD   2400 MKD

Неагресивен шампон за најосетливиот скалп, кој се карактеризира со влијание на косата од корен до врв. Активните природни состојки, без сулфати и парабени, потенцијално даваат долгорочни резултати за коса за која мислите дека нема спас. Тоа е можност за враќање на истрошените и оштетени врвови.

1 пакување
4800 MKD 2400 MKD
2 пакување
7200 MKD 3600 MKD
3 пакување
8520 MKD 4260 MKD
Други производи

Хербалниот лек што го баравте

Сè што треба да знаете за Lossless

ИНХИБИТОР НА ЦИНК: Го потенцира цинкот во неговото инхибиторно дејство на ензимот 5 алфа редуктаза, кој предизвикува опаѓање на косата и хиперсебореја кај андрогена алопеција
info
ЖЕЛЕЗО: Недостатокот на железо е една од главните причини за опаѓање на косата. Ја спречува појавата на кршливи делови и го спречува пукањето на косата и ноктите. Тој е одличен прооксидант, а во комбинација со витаминот Е целосно ја елиминира оксидацијата.
info
product
info
КОМПЛЕКС НА ВИТАМИН Б: Витамините Б12, Б3 и Б5 помагаат во правилната репродукција на кобалминот и влијаат на правилниот раст на влакната во телото. Тие се исто така неопходни за синтеза на црвените крвни зрнца. Тие влијаат на правилниот транспорт на кислород до секоја клетка во телото; зголемување на протокот на крв во корените.
info
ЦИСТЕИН И МЕТИОНИН: Основни инхибитори на формирање на кератин, кој е основен материјал за формирање на влакна. Овие две амино киселини го враќаат сјајот и силата на косата и коренот на косата.

Како да се користи шампон Lossless:

  • Шампонот треба да се протресе пред употреба
  • Се нанесува со лесно масирање на скалпот
  • Откако ќе се пени, оставете 1-2 минути да делуваат состојките, а потоа исплакнете.

Безбеден препарат кој докажано дава резултати:

  • Го забрзува растот на косата: Нејзиното дејство се базира исклучиво на висока концентрација на природни активни состојки совршено комбинирани за чистење на скалпот, помагаат во отстранување на првутот, вишокот на себум и други причини за опаѓање на косата, зајакнување на коренот и структурата на косата, поддршка на нејзиниот раст и обновување. Ја зајакнува косата од коренот до врвовите
  • Јака коса од коренот до врвовите: Уникатниот рецепт на Шампон за раст на косата е создаден со комбинирање на растителни, ладно цедени масла, рицинусово масло, витамин Е и есенцијални масла. Комбинацијата на овие состојки ја стимулира микроциркулацијата на скалпот, помага да се ревитализира и ја зајакнува косата од корен до врв.
  • Спречува понатамошно опаѓање на косата преку зајакнување и обновување на фоликулот на косата. Создава заштитна фолија против ефектите на негативните фактори на животната средина.
  • Ги активира заспаните фоликули на косата на микроцелуларно ниво, ги ревитализира одвнатре благодарение на специјално избраниот сет на хранливи материи.

Предности на купување кај нас

product-benefit-icon

Брза и бесплатна достава

Доколку го имаме посакуваниот производ на залиха, доставата се врши во рок од 1 до 2 работни дена.

product-benefit-icon

100% безбедно купување

Во случај на незадоволство го заменуваме и враќаме целиот купен износ.

product-benefit-icon

Плаќање при испорака

Нудиме можност за плаќање во готово при испорака на пакети.