Intimo Tea

Детални врска производот

product
Intimo Tea
Мешавина од билен чај
star star star star star
*Наведената цена важи само за избраниот маркет (Македонија) и нарачка од друга локација, под овие услови, не е можна
4800 MKD   2400 MKD

Билен чај се користи за подобрување на здравјето на репродуктивниот систем кај жените. Може да дејствува за да спречи потенцијално воспаление и менструални грчеви. Позитивно влијае на (во) плодноста.

*Производот во моментот не е достапен.

Хербалниот лек што го баравте

Сè што треба да знаете за Intimo Tea

Го нормализира менструалниот циклус и го стабилизира нивото на хормоните
info
Ја подобрува функцијата на јајниците, ја зголемува количината на јајцеводите.
info
product
info
Ја олеснува состојбата за време на менопаузата и ПМС и го забавува процесот на стареење во менопаузата
info
Ја намалува големината на израстоците (цисти, полипи, итн.)

Подготовката на чајот Intimo Tea е многу едноставна:

  • Направете го како обичен чај: една лажица на 600 ml пијалок
  • Оставете да отстои 15-20 минути
  • Пијте IntimoTea 3-4 пати на ден и „женските“ проблеми ќе ве остават долго време

Intimo Tea. Создаден од природата. Направено од човек.

  • Кантарионот се бори против воспалението, има антимикробно дејство, ја обновува микрофлората на сексуалните канали
  • Невенот ја ублажува болката во стомакот, ја отстранува непријатноста предизвикана од хормоналните промени
  • Очајот малку го нормализира балансот на естроген и прогестерон, го стабилизира менструалниот циклус, ја обновува функцијата на овулација, ја подобрува плодноста
  • Зајакот ги регенерира ендометријалните клетки, ја отстранува нечистотијата, го стимулира снабдувањето со крв во карличните органи
  • Пљушкавица ја намалува големината на израстоците, спречува појава и раст на бенигни и малигни тумори
  • Жалфијата го смирува телото, ги враќа неговите енергетски резерви, го нормализира спиењето, ги ублажува реакциите на секојдневните стресови

Предности на купување кај нас

product-benefit-icon

Брза и бесплатна достава

Доколку го имаме посакуваниот производ на залиха, доставата се врши во рок од 1 до 2 работни дена.

product-benefit-icon

100% безбедно купување

Во случај на незадоволство го заменуваме и враќаме целиот купен износ.

product-benefit-icon

Плаќање при испорака

Нудиме можност за плаќање во готово при испорака на пакети.