Hemoroclear

Детални врска производот

product
Hemoroclear
Крем од растителна основа
star star star star star
*Наведената цена важи само за избраниот маркет (Македонија) и нарачка од друга локација, под овие услови, не е можна
4800 MKD   2400 MKD

Крем со богат состав кој има за цел да третира делови од телото погодени од хемороиди. Природните состојки на овој производ активно делуваат на смирување на чувството на непријатност. Hemoroclear неагресивно продира во кожата и работи на директно намалување на бактериите, заштитувајќи ја бариерата на кожата.

*Производот во моментот не е достапен.

Хербалниот лек што го баравте

Сè што треба да знаете за Hemoroclear

Hemoroclear е само за надворешна употреба.
info
Во тешки случаи и отворени рани, консултирајте се со лекар пред употреба.
info
product
info
Тоа е природен производ кој поддржува намалување на чешањето и горењето.
info
Во зависност од фазата и симптомите, се нанесува неколку пати на ден на чиста кожа.

Начин на примена:

  • Исцедете ја маста и нанесете директно на погодените области во аналниот регион. Се нанесува неколку пати на ден на исчистена кожа.

Состав:

  • мек парафин (Petrolatum);
  • маслиново масло (Olea Europea Oil);
  • пчелин восок (Cera Alba);
  • Calendul Officinalis (невен);
  • Hypericum Perforatum (кантарион);
  • Achillea Millefolium (обичен равнец);
  • масло од нане (Mentha Piperita Oil);
  • токоферол (витамин Е).

Предности на купување кај нас

product-benefit-icon

Брза и бесплатна достава

Доколку го имаме посакуваниот производ на залиха, доставата се врши во рок од 1 до 2 работни дена.

product-benefit-icon

100% безбедно купување

Во случај на незадоволство го заменуваме и враќаме целиот купен износ.

product-benefit-icon

Плаќање при испорака

Нудиме можност за плаќање во готово при испорака на пакети.