Dia Tea

Детални врска производот

product
Dia Tea
Мешавина од билен чај
star star star star star
*Наведената цена важи само за избраниот маркет (Македонија) и нарачка од друга локација, под овие услови, не е можна
4800 MKD   2400 MKD

Билен чај, наменет за зачувување на здравјето на луѓето кои страдаат од симптоми предизвикани од дијабетес. Го стимулира панкреасот да лачи сопствен инсулин, кој истовремено би ги зајакнал црниот дроб и панкреасот. Бесплатно е да се консумира истовремено со дневните препишани лекови. Континуираната и континуирана употреба може да доведе до нормализирање на шеќерот во крвта.

1 пакување
4800 MKD 2400 MKD
2 пакување
7200 MKD 3600 MKD
3 пакување
8520 MKD 4260 MKD
Други производи

Хербалниот лек што го баравте

Сè што треба да знаете за Dia Tea

Betula folium: Помага во намалување на нивото на шеќер во крвта, го спречува ризикот од развој на компликации на бубрежна болест.
info
Juniperi fructus: Ја стабилизира функцијата на бубрезите, го стимулира мокрењето, помага при отоци.
info
product
info
Myrtilli folium: Извор на неомиртилин кој го стабилизира нивото на шеќер во крвта.
info
Phaseoli fructus sine семе: го поддржува имунитетот, ја отстранува жедта, ја отстранува раздразливоста.

Подготовката на чајот Dia Tea е многу едноставна:

  • Додадете две лажички во 2 dl ладна вода
  • Чајната вода треба да се зоврие до вриење и да се остави да се излади во покриен тенџере (15 до 30 минути).
  • Повремено мешајте и процедете пред да го консумирате
  • Една до две шолји дневно и нема повеќе грижи за дијабетес

Природен препарат за стабилизирање на шеќерот во крвта:

  • Позитивно влијае на производството на инсулин во панкреасот.
  • Зголемена: инсулинска активност.
  • Намалена апсорпција: гликоза во цревата.
  • Намалени масти: во крвта, намален крвен притисок.
  • Помага за стабилизирање: нивото на шеќер во крвта.

Предности на купување кај нас

product-benefit-icon

Брза и бесплатна достава

Доколку го имаме посакуваниот производ на залиха, доставата се врши во рок од 1 до 2 работни дена.

product-benefit-icon

100% безбедно купување

Во случај на незадоволство го заменуваме и враќаме целиот купен износ.

product-benefit-icon

Плаќање при испорака

Нудиме можност за плаќање во готово при испорака на пакети.