Dia Drops

Детални врска производот

product
Dia Drops
Билни капки
star star star star star
*Наведената цена важи само за избраниот маркет (Македонија) и нарачка од друга локација, под овие услови, не е можна
4800 MKD   2400 MKD

Капките Dia Drops се од целосно природно потекло. Тие се наменети за стабилизирање на содржината на шеќер во крвта и заштита на телото од висока содржина на гликоза. Состојките кои се користат во капките, ја подобруваат функцијата на црниот дроб и панкреасот. Тие можат да се користат без оглед на фазата на дијабетес.

1 пакување
4800 MKD 2400 MKD
2 пакување
7200 MKD 3600 MKD
3 пакување
8520 MKD 4260 MKD
Други производи

Хербалниот лек што го баравте

Сè што треба да знаете за Dia Drops

Ова е производ за сите луѓе кои секојдневно внимаваат на шеќерот и неговите последици.
info
Билни капки, наменети за зачувување на здравјето на луѓето кои страдаат од симптоми предизвикани од дијабетес.
info
product
info
Тие го стимулираат панкреасот да лачи сопствен инсулин, кој истовремено би ги зајакнал црниот дроб и панкреасот.
info
Бесплатно е да се консумира заедно со дневните препишани лекови. Препаратот активно го отстранува вишокот гликоза и го спречува развојот на шеќер кај здрави луѓе.

Практично шише кое брзо ќе го нормализира шеќерот

  • Ова е третман кој не само што влијае на симптомите на шеќер, туку и работи на обновување на целото тело. Контролата на шеќерот сега е во ваши раце. DiaDrops го обновува нивото на калиум, истовремено произведувајќи специјални „репрограмирани“ имунолошки клетки, кои ја обновуваат функцијата на панкреасот.
  • Се препорачува да се користат 10-15 капки три пати на ден, со урамнотежена исхрана и пред јадење.
  • Не заборавајте на секојдневната активност, за вашето здравје!

Содржи активни состојки, клучни за нормализирање на високиот шеќер

  • Тинктурата од листовите од дудинка ги зајакнува крвните садови и е најбрзиот стабилизатор на шеќерот во крвта. Тој е одговорен за нормализирање на природното производство на инсулин.
  • Природниот мелиса е компонента која го спречува акумулацијата на гликоза во крвта.
  • Ова се две клучни состојки кои се покажаа како апсолутно добитна комбинација!

Предности на купување кај нас

product-benefit-icon

Брза и бесплатна достава

Доколку го имаме посакуваниот производ на залиха, доставата се врши во рок од 1 до 2 работни дена.

product-benefit-icon

100% безбедно купување

Во случај на незадоволство го заменуваме и враќаме целиот купен износ.

product-benefit-icon

Плаќање при испорака

Нудиме можност за плаќање во готово при испорака на пакети.