Dermal

Детални врска производот

product
Dermal
Крем од растителна основа
star star star star star
*Наведената цена важи само за избраниот маркет (Македонија) и нарачка од друга локација, под овие услови, не е можна
4800 MKD   2400 MKD

Хербалниот крем има за цел да обезбеди поддршка во ублажување на предизвиканите симптоми псоријаза. Според досегашните искуства, ја одржува кожата смирена. Наменет е за надворешна употреба и може да се користи за цело тело. Неговиот природен состав има корисен ефект врз негата на кожата.

1 пакување
4800 MKD 2400 MKD
2 пакување
7200 MKD 3600 MKD
3 пакување
8520 MKD 4260 MKD
Други производи

Хербалниот лек што го баравте

Сè што треба да знаете за Dermal

Направен е од внимателно одбрани состојки кои немаат агресивно дејство на кожата.
info
Многу од нашите корисници имаа многу добри реакции по употребата на Дермален крем.
info
product
info
Превентивната употреба на овој производ делува на хидратација на кожата.
info
Може да се нанесе на кој било дел од кожата.

Како да се користи Дермален крем?

  • Може да се нанесува наутро и навечер, на претходно исчистени и исушени делови од кожата. Нежно намачкајте и нежно измасирајте одреден слој крем со природен состав и оставете го да се впие во кожата. Чувајте го намачканото место чисто.

Природниот состав на производот Дермален

  • Цвет од невен - Календулата ја омекнува, тонизира и навлажнува кожата и помага при нездрави кожни состојби.
  • Хајдучка трева - Поволно делува на сите видови оштетувања на кожата, ги смирува воспаленијата и црвенилото.
  • Кантарион - Продира до најдлабоките слоеви на кожата, со што длабински ја хидрира и дава природна влажност.
  • Цвет на крин - Работи на намалување на активноста на бактериите кои ги влошуваат симптомите на псоријазата.

Предности на купување кај нас

product-benefit-icon

Брза и бесплатна достава

Доколку го имаме посакуваниот производ на залиха, доставата се врши во рок од 1 до 2 работни дена.

product-benefit-icon

100% безбедно купување

Во случај на незадоволство го заменуваме и враќаме целиот купен износ.

product-benefit-icon

Плаќање при испорака

Нудиме можност за плаќање во готово при испорака на пакети.