BoneControl

Детални врска производот

product
BoneControl
Крем од растителна основа
star star star star star
*Наведената цена важи само за избраниот маркет (Македонија) и нарачка од друга локација, под овие услови, не е можна
4800 MKD   2400 MKD

BoneControl е гел кој содржи состојки наменети за да го поддржат здравјето на зглобовите и коските. Се препорачува за луѓе кои се движат секој ден, се занимаваат со активности или едноставно сакаат да се грижат за здравјето на нивните зглобови.

1 пакување
4800 MKD 2400 MKD
2 пакување
7200 MKD 3600 MKD
3 пакување
8520 MKD 4260 MKD
Други производи

Хербалниот лек што го баравте

Сè што треба да знаете за BoneControl

BoneControl гелот е создаден за да пружи поддршка во одржувањето на виталноста и мобилноста.
info
Секојдневно користење на овој ге може корисно да влијае во одржување на подвижноста.
info
product
info
Состојките на BoneControl гелот имаат благотворно дејство на кожата и пријатно чувство на ладење.
info
Составот е на природна база и досега не се забележани несакани дејства.
Начин на употреба?
  • Нанесете на болното место со нежно масирање неколку пати на ден. Оставете 10-15 минути за да почне да делува производот, потоа измијте го третираното место со топла вода.
Состав:
  • Екстракт од гавез (Symphytum officinale), масло од пеларгониум (масло од Pelargonium roseum), масло од римска камилица (Anthemis nobilis), масло од роза (Pelargonium graveolens) и масло од жалфија (масло од Salvia sclarea), карбомер, пропилен гликол, натриум хидроксид, вода, токофлер витамин Е), пропилпарабен, метилпарабен.

Предности на купување кај нас

product-benefit-icon

Брза и бесплатна достава

Доколку го имаме посакуваниот производ на залиха, доставата се врши во рок од 1 до 2 работни дена.

product-benefit-icon

100% безбедно купување

Во случај на незадоволство го заменуваме и враќаме целиот купен износ.

product-benefit-icon

Плаќање при испорака

Нудиме можност за плаќање во готово при испорака на пакети.