Lossless

Detajet e produktit

product
Lossless
Shampo me bazë natyrale
star star star star star
*A megadott ár csak a kiválasztott piacra (Shqipëria) érvényes, más helyről történő Rendelje meg ezen feltételek mellett nem lehetséges.
9600 ALL   4800 ALL

Shampo jo agresive për skalpin më të ndjeshëm, i cili karakterizohet nga ndikimi në flokë nga rrënja në majë. Përbërësit aktivë natyralë, pa sulfate dhe parabene, potencialisht ofrojnë rezultate afatgjata për flokët që mendoni se nuk kanë shpëtim. Është një mundësi për të rikthyer majat e konsumuara dhe të dëmtuara.

1 Paketim
9600 ALL 4800 ALL
2 Paketim
15900 ALL 7950 ALL
3 Paketim
18400 ALL 9200 ALL
Produkte të tjera

Ilaçi bimor që keni kërkuar

Gjithçka që duhet të dini për Lossless

INHIBITOR I ZINKIT: Potencon zinkun në veprimin e tij frenues në enzimën 5 alfa reduktazë, e cila shkakton rënie të flokëve dhe hiperseborre në alopecinë androgjenetike.
info
HEKURI: Mungesa e hekurit është një nga shkaqet kryesore të rënies së flokëve. Parandalon shfaqjen e pjesëve të brishta dhe parandalon çarjen e flokëve dhe thonjve. Është një prooksidant i shkëlqyer dhe në kombinim me vitaminën E eliminon plotësisht oksidimin.
info
product
info
KOMPLESI I VITAMINËS B: Vitaminat B12, B3 dhe B5 ndihmojnë në riprodhimin e duhur të kobalminës dhe ndikojnë në rritjen e duhur të flokëve në trup. Ato janë gjithashtu të nevojshme për sintezën e qelizave të kuqe të gjakut. Ato ndikojnë në transportin e duhur të oksigjenit në çdo qelizë të trupit; rrit rrjedhjen e gjakut në rrënjë.
info
CISTEINA DHE METIONINA: Frenues bazë të formimit të keratinës, e cila është materiali bazë për formimin e flokëve. Këto dy aminoacide rikthen shkëlqimin dhe forcën e flokëve dhe rrënjëve të flokëve.

Si të përdorni shampon pa humbje:

  • Shampo duhet të tundet para përdorimit
  • Aplikohet duke masazhuar lehtë lëkurën e kokës
  • Pasi të ketë bërë shkumë lëreni për 1-2 minuta që përbërësit të veprojnë dhe më pas shpëlajeni.

Një preparat i sigurt që është vërtetuar se jep rezultate:

  • Përshpejton rritjen e flokëve: Veprimi i tij bazohet ekskluzivisht në një përqendrim të lartë të përbërësve aktivë natyralë të kombinuar në mënyrë perfekte për të pastruar lëkurën e kokës, për të ndihmuar në largimin e zbokthit, sebumit të tepërt dhe shkaqeve të tjera të rënies së flokëve, për të forcuar rrënjën dhe strukturën e flokëve, për të mbështetur rritjen dhe rinovimin e tij. Forcon flokët nga rrënja deri te majat
  • Flokë të fortë nga rrënjët deri te majat: Receta unike e shamponit për rritjen e flokëve u krijua duke kombinuar vajra bimore, të shtypur të ftohtë, vaj kastor, vitaminë E dhe vajra esencialë. Kombinimi i këtyre përbërësve stimulon mikroqarkullimin e kokës, ndihmon në rigjallërimin e tij dhe forcon flokët nga rrënja në majë.
  • Parandalon rënien e mëtejshme të flokëve duke forcuar dhe rivendosur gjëndrën e flokëve. Krijon një film mbrojtës kundër efekteve të faktorëve negativë të mjedisit.
  • Aktivizon folikulat e fjetura të flokëve në nivel mikroqelizor, i rigjallëron ato nga brenda falë një grupi të zgjedhur posaçërisht lëndësh ushqyese.

Avantazhet e blerjeve me ne

product-benefit-icon

Dërgesë e shpejtë dhe falas

Nëse produktin e dëshiruar e kemi në magazinë, dërgesa bëhet brenda 1 deri në 2 ditë pune.

product-benefit-icon

Blerje 100% e sigurt

Ne zëvendësojmë dhe rimbursojmë të gjithë shumën e blerjes në rast pakënaqësie.

product-benefit-icon

Pagesa me para në dorëzim

Ne ofrojmë mundësinë e pagesës me para në dorë gjatë dërgimit të paketave.