Dia Tea

Detajet e produktit

product
Dia Tea
Përzierje çaji bimor
star star star star star
*A megadott ár csak a kiválasztott piacra (Shqipëria) érvényes, más helyről történő Rendelje meg ezen feltételek mellett nem lehetséges.
9600 ALL   4800 ALL

Çaj bimor, i destinuar për të ruajtur shëndetin e njerëzve që vuajnë nga simptomat e shkaktuara nga diabeti. Ai stimulon pankreasin të sekretojë insulinën e vet, e cila do të forconte mëlçinë dhe pankreasin në të njëjtën kohë. Konsumohet në të njëjtën kohë me medikamentet e përshkruara ditore. Përdorimi i vazhdueshëm dhe i vazhdueshëm mund të çojë në normalizimin e sheqerit në gjak.

1 Paketim
9600 ALL 4800 ALL
2 Paketim
15900 ALL 7950 ALL
3 Paketim
18400 ALL 9200 ALL
Produkte të tjera

Ilaçi bimor që keni kërkuar

Gjithçka që duhet të dini për Dia Tea

Betula folium: Ndihmon në uljen e nivelit të sheqerit në gjak, parandalon rrezikun e zhvillimit të komplikimeve të sëmundjes së veshkave.
info
Juniperi fructus: Stabilizon funksionin e veshkave, stimulon urinimin, ndihmon në ënjtjen.
info
product
info
Myrtilli folium: Një burim i neomirtilinës që stabilizon nivelet e sheqerit në gjak.
info
Phaseoli fructus sine: Mbështet imunitetin, largon etjen, largon nervozizmin.

Përgatitja e çajit Dia Tea është shumë e thjeshtë:

  • Shtoni dy lugë çaji në 2 dl ujë të ftohtë
  • Uji i çajit duhet të zihet deri në valë dhe të lihet të ftohet në një tenxhere të mbuluar (15 deri në 30 minuta)
  • Përziejini herë pas here dhe kullojini përpara se ta konsumoni
  • Një deri në dy gote në ditë dhe mos u shqetësoni më për diabetin

Përgatitje natyrale për të ndihmuar në stabilizimin e sheqerit në gjak:

  • Ka një efekt pozitiv në prodhimin e insulinës në pankreas.
  • Rritja e aktivitetit të insulinës.
  • Ulje e përthithjes: glukozë në zorrë.
  • Ulje e yndyrës: në gjak, ulje e presionit të gjakut.
  • Ndihmon në stabilizimin: nivelet e sheqerit në gjak.

Avantazhet e blerjeve me ne

product-benefit-icon

Dërgesë e shpejtë dhe falas

Nëse produktin e dëshiruar e kemi në magazinë, dërgesa bëhet brenda 1 deri në 2 ditë pune.

product-benefit-icon

Blerje 100% e sigurt

Ne zëvendësojmë dhe rimbursojmë të gjithë shumën e blerjes në rast pakënaqësie.

product-benefit-icon

Pagesa me para në dorëzim

Ne ofrojmë mundësinë e pagesës me para në dorë gjatë dërgimit të paketave.